חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

המכון הרפואי לבטיחות בדרכים – איך להתכונן לבדיקות?

תוכן עניינים

המכון הרפואי לבטיחות בדרכים, או בראשי התיבות מרב"ד, אחראי על פי חוק לקבוע האם יש לבצע בדיקות בריאותיות לנהגים, במטרה לוודא את יכולתם

להתנייד בכלי רכב מבלי לסכן אף אדם.

בדיקות אלו לעיתים עלולות להתבצע בצורה לקויה, ובכך לגרום לפרט לאבד את רישיונו, שלא באופן הוגן.

אמנם כאשר אנו מזומנים לבדיקה ע"י המכון הרפואי לבטיחות בדרכים אין לנו ברירה אלא להתייצב, אך במקרים בהם אנו בטוחים כי תוצאות הבדיקה הניתנו לנו אינן מטיבות, ניתן לערער על כך באמצעות היעזרות בעורך דין מהשורה. שימוש בעורך דין, כמו עורך דין ערן עקראוי לדוגמה, היא רק אחת הדרכים להיערך לתהליך זה.

סיכמנו לכם מספר טיפים כיצד להתכונן לבדיקות במכון הרפואי לבטיחות בדרכים, על מנת למקסם את הסיכויים שלכם לעבור אותן בשלום.

 

ראשית – הכר את האויב

על מנת לעבור בהצלחה את הבדיקות, מומלץ לקרוא מראש על הנושא, ולהבין למה אתם נכנסים טרם ההגעה למקום. חשוב לזכור כי הבדיקות מחולקות למספר סוגים, כאשר לא בהכרח כולם רלוונטיים אליכם. סוגי הרופאים אשר אתם עלולים להיתקל בהם הם רופאים כלליים, פסיכולוגים, פסיכיאטרים, ונרקולוגים.

 

היערכות פיזית – טפסים

ישנם מספר טפסים אשר עליכם להביא ליום הבדיקה, המפורטים בהתאם לסוג הבדיקה אותה תעברו, ומצוינים במכתב הזימון שלכם. עם זאת, כמעט על כולם חלה החובה להביא את הפריטים הבאים:

  1. תעודה מזהה – ניתן להביא תעודת זהות, רישיון נהיגה, או דרכון.
  2. תמצית מידע רפואי מקופת החולים.
  3. סיכום אשפוז במידה ואושפזתם בשנה האחרונה.

 

כיצד להקל על עצמכם?

היום אותו תעברו במכון הבדיקה עלול להיות מעייף, הן פיזית והן נפשית. על מנת להתכונן לכך, מומלץ לבצע מספר הכנות מראש אשר יקלו על התהליך:

  1. תשלום אגרה – ניתן לשלם מראש את האגרה על מנת לחסוך בזמן אותו תבלו במכון. תשלום האגרה יכול להתבצע דרך הדואר, באתר, או באמצעות מכונת התשלום הנמצאת בכניסה למכון.
  2. מציאת מיקום המכון – תבינו מראש היכן נמצא המכון שלכם ומהי הדרך הקלה ביותר להגיע אליו. את רשימת המכונים ניתן לראות באתר משרד הבריאות.
  3. תביאו איתכם אוכל ושתייה, השהייה במכון הבדיקה עלולה להתארך ועל כן מומלץ שיהיה עימכם משהו להקל על הרעב/צמא.

 

שימו לב, זמני ההמתנה מתקצרים משמעותית כאשר יש בידיכם כל מה שאתם צריכים להביא ואין צורך בהשלמות, לכן נדגיש שוב כי מומלץ לעבור על כלל המסמכים הדרושים לכם ליום הבדיקה.

 

לסיכום

הבדיקה אותה אתם נדרשים לעבור אינה נעימה, והבירוקרטיה המתווספת לה אינה מקלה על כך גם כן. אך למרות הכל, הכנה מקיפה לקראת יום הבדיקה, והבנה מעמיקה של כלל השלבים אותם תעברו, היא ללא ספק הדרך הטובה ביותר להיערך להגעתכם למכון הרפואי לבטיחות בדרכים.

 

מאזניים

מאמרים נוספים

עורך דין תעבורה
עורך דין תעבורה
שתי סיבות לפנות לעו"ד תעבורה

כל אזרח בישראל נאלץ להתמודד עם משטרת התנועה לפחות פעם אחת בחיים. אם נתפסתם מדברים בטלפון בנהיגה, או נעצרתם לבדיקת ינשוף ואולי החליטו שנסעתם מעל

קרא עוד »