חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

3 כללים למבקשי אזרחות אירופאית

תוכן עניינים

בשנים האחרונות, תופעת הבקשות לאזרחות אירופאית מצד אזרחי ישראל צוברת תאוצה רבה. יותר ויותר ישראלים מעוניינים הדרכון האירופאי הנכסף. כתוצאה מכך, אם בעבר הרשויות האירופאיות השונות היו גמישות יחסית עם התנאים להענקת אזרחות לישראלים, מאז שמדובר בתופעה הכללים הוקשחו ויש לעמוד בהם בדיוק רב. מכיוון שכך, יש לעקוב אחר הכללים כדי להצליח לקבל את הדרכון האירופאי.

 

היתרונות בדרכון האירופאי

לפני שנצלול אל הכללים עבור מבקשי האזרחות האירופאים, חשוב להבין מה התמורה שמקבלים מחזיקי דרכונים אלו. כאן נציג מידע מספיק, אך מידע רחב יותר ואף עו"ד שיוכל לסייע לכם בקבלת האזרחות, תוכלו למצוא בלינק הבא https://www.amichaizlaw.co.il.

היתרונות בדרכון של מדינה החברה באיחוד האירופאי, רבים ומובהקים. דרכון של מדינה החברה באיחוד האירופאי, מזכה את המחזיק בה בשלל הטבות הייחודיות לחברי האיחוד.

ראשית, מי שמחזיק בדרכון אירופאי יוכל לבקר באירופה בחופשיות, ללא מגבלות זמן וסוג הביקור. שנית, כללי הבידוק והביקורת בין המדינות על מי שמחזיק באזרחות יהיו מקילים במידה ניכרת ביחס למי שמגיע למדינות האיחוד עם דרכון ישראלי. אולם יתרונות אלו הם השוליים יחסית ולא אלו הם היתרונות המצדיקים את הוצאת הדרכון.

יתרונות משמעותיים יותר עבור בעלי הדרכון האירופאי, היא קבלת שלל הנחות המיועדות לאזרחי מדינות האיחוד בלבד. כך, בעל דרכון אירופאי יוכל ללמוד בחינם או כמעט בחינם באוניברסיטאות אירופאיות רבות. כמו כן, הדרכון האירופאי יאפשר לבעליו להיכנס בקלות לארצות הברית ולמדינות נוספות המקשות על כניסת ישראלים.

מלבד זאת, הדרכון יאפשר לישראלים לרכוש בחופשיות נכסים באירופה ותוך קבלת הנחות מיסוי משמעותיות. לבסוף, הדרכון אף יאפשר להשתקע במדינות אירופאיות אלו למעוניינים בכך.

 

דרכון פולני או פורטוגלי

ישראלים יוכלו לקבל, בקלות יחסית, דרכון פולני או דרכון פורטוגלי. ככלל, דרכון פולני יהא נגיש עבור יוצאי קהילות אשכנז בעוד שהדרכון הפורטוגלי מיועד לבני קהילות עדות המזרח, מגורשי ספרד ופורטוגל. מכאן, נוכל לעבור לכללים למבקשי האזרחות הללו.

 

  1. עורך דין מצוין

כאמור, במציאות בת ימינו, כדי להצליח לזכות בדרכון אירופאי יש להקפיד על כל הכללים ולמלא אחר ההוראות המנהליות במדויק. אתם לבדכם לא תצליחו, ככל הנראה, להכיר את כל התקנות וכמובן אף לעמוד בהן. לכן, בחרו לכם עו"ד מומחה בתחום אשר יסייע לכם בהליך קבלת הדרכון.

 

  1. התחילו עכשיו

הביקוש הרב לדרכונים אירופאים, מפחית את הרצון הטוב של הפולנים והפורטוגלים להעניק אזרחות לישראלים. על כן, פנו עוד היום אל עורך הדין להתחלת ההליך ואל תחכו לעתיד, כי יכול להיות שאז כבר יהיה מאוחר מידי.

 

  1. למדו על המקום ואורחותיו

אמנם פולין ופורטוגל לא דורשות מבחן לקבלת האזרחות, אך הכרת המדינה ומנהגיה עשויה בהחלט לסייע בקבלת הדרכון. ככל שאתם מכירים אנשים מהמדינה, צרו איתם קשר. קשר זה יקל אף הוא על קבלת הדרכון.

 

לסיכום

לסיכום, ישנם שלושה כללי חובה עבור כל מבקש דרכון אירופאי. עמדו בכללים, פנו לעו"ד עוד היום ומקסמו את הסיכויים שלכם לזכות בדרכון הנכסף.

חותמת

 

מאמרים נוספים

דיני נזיקין
עריכת דין
כמה עולה עורך דין תביעת נזיקין?

עורך דין נזיקין הוא עורך דין המתמחה בייצוג תובעים או נתבעים בתביעות הנובעות מנזקים שנגרמו עקב רשלנות או התרשלות. עלויות עורך דין בתביעות נזיקין משתנות

קרא עוד »