חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

נפצעתם בדרך לעבודה? גלו האם מגיע לכם פיצוי

תוכן עניינים

פציעה בדרך לעבודה היא דבר שיכול לקרות לכל אחד מאיתנו. בניגוד לפציעה רגילה, פציעה כזו יכולה לזכות אתכם בפיצוי אולם כדי לקבל אותו יש כמה קריטריונים שבהם אתם צריכים לעמוד. בתור עובדים יש לכם אמנם ביטוח, אולם מחוץ למקום העבודה הוא לא חל. זו הסיבה שפגיעה בדרך לעבודה היא סיטואציה מורכבת יותר מאשר פציעה רגילה שאירעה לכם במקום העבודה. 

 

פציעה בדרך לעבודה

תאונת דרכים בדרך לעבודה היא דבר שקורה לא מעט למרבה הצער. עם זאת, העובדה שהייתם בדרך לעבודה בעת שאירעה התאונה מובילה להגדרה של התאונה הזו בתור תאונת עבודה. למרות שהתאונה התרחשה שלא במקום העבודה, הנסיעה עצמה הייתה לטובת העבודה ולכן התאונה גם היא מוגדרת ככזו. עם זאת, חברת הביטוח עלולה להערים עליכם קשיים, ולכן צריך להתכונן בהתאם.

 

בחירת עורך דין מנוסה

הדבר הראשון שחשוב לעשות הוא למצוא עורך דין מנוסה לענייני פגיעות בעבודה. עורך דין כזה ידע כיצד לייצג את הטענות שלכם בצורה שתשכנע את חברת הביטוח או לחילופין את בית המשפט בכך שהצדק אתכם, ויאפשר לכם לקבל את הפיצויים שמגיעים לכם באופן מלא. עליכם לבדוק את רמת הניסיון שיש לעורך הדין בתחום של פגיעות בעבודה, כדי להבטיח לעצמכם ייצוג נאות בבית המשפט.

עורך דין פגיעה

איסוף ראיות

הבעיה המרכזית שיכולה להיות בתאונת דרכים בדרך לעבודה היא חוסר בראיות. בניגוד לפגיעה במקום העבודה שכנראה תהיה מתועדת היטב, דווקא כאשר הפגיעה אירעה בדרך לעבודה אתם צריכים להוכיח לא רק את הפגיעה עצמה אלא גם שהייתם בדרך לעבודה. לכן חשוב שתאספו ראיות שיוכלו להוכיח מעל לכל ספק שאכן התאונה התרחשה כאשר הייתם בדרך לעבודה ולא סתם בדרך.

 

חוות דעת רפואיות

גובה הפיצוי אותו תקבלו בגין פגיעה בדרך לעבודה משתנה לפי חומרת הפציעה. מלבד הפיצוי על העובדה שאתם נעדרים מהעבודה למשך זמן מה, הפיצוי גם נקבע בהתאם לחומרת הפציעה שאירעה לכם. סביר להניח שתתבקשו להציג חוות דעת רפואית או להופיע בפני ועדה רפואית של הביטוח הלאומי. לכל אלו חשוב להתכונן בצורה טובה בעזרת עורך הדין שלכם.

 

על מה חשוב להקפיד

הדבר החשוב ביותר שנוגע להגשת של תביעות בגין פגיעה בעבודה או בדרך אליה היא סבלנות רבה. כל עוד אתם עובדים בצורה נכונה ומלווים בעורך דין מנוסה, סביר להניח שבמוקדם או במאוחר הצדק יצא לאור ואתם תקבלו את מה שמגיע לכם. הפיצוי ניתן לכם באופן רטרואקטיבי כך שגם אם אתם מרגישים שהתיק לא מתקדם, בסופו של דבר אתם תקבלו את מה שמגיע לכם.

 

לסיכום

פגיעה בדרך לעבודה מזכה אתכם בפיצוי בתנאי שבאמת הייתם בדרך לעבודה, וכך הפגיעה הזו מוגדרת בתור תאונת עבודה. כמובן, נטל ההוכחה יהיה עליכם, ולכן חשוב לבחור עורך דין מנוסה שיוכל לייצג אתכם בדיון.

תאונת דרכים

מאמרים נוספים

דיני נזיקין
עריכת דין
כמה עולה עורך דין תביעת נזיקין?

עורך דין נזיקין הוא עורך דין המתמחה בייצוג תובעים או נתבעים בתביעות הנובעות מנזקים שנגרמו עקב רשלנות או התרשלות. עלויות עורך דין בתביעות נזיקין משתנות

קרא עוד »
מחיקת חובות מול עוד
עריכת דין
איך מוחקים חוב באופן חוקי?

התמודדות עם חובות כרוכה בלא מעט פרוצדורות בירוקרטיות ואף בסנקציות והגבלות משפטיות, שיכולות להשפיע גם על מצבו הבריאותי של החייב. היות ובלא מעט מקרים מדובר

קרא עוד »