חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

5 סוגי ביטוח שתרצו לרכוש

תוכן עניינים

ביטוחים הם בעצם רשת ההגנה שלנו ממקרים קשים כאלה ואחרים. ביטוח טוב ידאג לכך, שגם במקרה ונפגעתם על ידי גורם זה או אחר מבלי שהייתה רשלנות שבגינה ניתן לתבוע, תקבלו פיצויים בגין הנזק. קיימים בשוק מספר רב של ביטוחים למקרים שונים, ובמאמר זה ריכזנו עבורכם 5 ביטוחים שכדאי לכם לחשוב על רכישתם.   

 

1 – ביטוח חיים

ביטוח חיים הוא ביטוח שדואג לרווחתם הכלכלית של קרובי המשפחה של המבוטח במידה והוא הולך לעולמו בטרם עת. ההיגיון העומד מאחורי ביטוח זה הוא שמי שרוכש את ביטוח החיים הוא גם אחד המפרנסים של המשפחה, ובמקרה פטירתו של מפרנס זה, עלולים בני המשפחה האחרים למצוא את עצמם במצב כלכלי קשה, וזאת בנוסף לאובדן של קרוב משפחה.

לכן אם אתם מפרנסים את בני המשפחה שלכם ואתם בגיל רחוק מפרישה, כדאי לכם לחשוב על רכישת ביטוח חיים. במרבית תוכניות המשכנתא קיים ביטוח חיים, שמשלם את מלוא הסכום בבת אחת במקרה של פטירה. במקרה שאתם רוצים לתבוע את ביטוח החיים שלכם, כדאי לכם להתייעץ עם עורך דין דיני ביטוח.

 

2 – ביטוח בריאות

ביטוח בריאות הוא ביטוח שמכסה הוצאות רפואיות מסוגים שונים. בישראל קיים ביטוח בריאות חובה לכל אזרח, שמתבצע דרך קופות החולים. מטרתם של הביטוחים הפרטיים היא להוסיף שירותים, טיפולים, בדיקות שונות ותרופות שמכוסות על ידי הביטוח. ביטוחים אלו ניתנים על ידי שלל חברות פרטיות וכל אחד מהם מכסה מגוון אחר של הוצאות רפואיות.

 

3 – ביטוח לרכב, חובה וצד ג'

ביטוח לרכב מחולק לשתי קטגוריות – ביטוח חובה וביטוח צד ג'. ביטוח חובה כשמו כן הוא והוא חובה לרכישה לכל בעל רכב שנוסע. ביטוח זה מטרתו היא לשלם את הפיצויים לנפגעים בנזקי גוף בתאונות דרכים בהן היה מעורב הרכב המבוטח. ביטוח צד ג' מכסה את הנזק שנגרם לרכבים עצמם או לרכוש אחר בזמן תאונת דרכים. מומלץ לרכוש ביטוח צד ג' מכיוון שעלות תיקון של רכב שנפגע בתאונת דרכים עלולה להיות גבוהה מאוד.

 

4 – ביטוח נסיעות לחופשה

ביטוח נסיעות הוא ביטוח שעושים תיירים עבור זמן שהייתם בחו"ל. מכיוון שמרבית הביטוחים למקרה של תאונה או פציעה שקיימים בארץ לא מכסים מקרים שמתרחשים בחוץ לארץ, בעת השהות בחו"ל כדאי לשקול לרכוש ביטוח נסיעות אישי שיכסה אתכם במקרה של הוצאות רפואיות פתאומיות ודחופות בעקבות מחלה או תאונה למשל.

 

5 – ביטוח תאונות אישיות

ביטוח זה מכסה את כלל התאונות בלי קשר לכיצד ואיפה התרחשו. לדוגמא לתאונת דרכים יש ביטוח ייעודי, ולמקומות עבודה יש את הביטוח שלהם או ביטוח לאומי. לעומת זאת, תאונה כמו נפילה מסולם בבית לא מכוסה בביטוחים הרגילים, ולשם כך קיים ביטוח תאונות אישיות.

דיני ביטוח

מאמרים נוספים