חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

מה העלויות של עו"ד מקרקעין?

תוכן עניינים

כל עוד אתם לא עורכי דין בעצמכם, גם אתם ודאי יודעים שהידע המשפטי שיש לכם לא טוב מספיק בשביל לבצע הליך של רכישת נכס מקרקעין, כמו דירה, בכוחות עצמכם. לכן, פנייה אל עורך דין מקרקעין, שידאג לאינטרסים השונים שלכם בעת ביצוע הרכישה, היא פעולה חכמה. מה העלויות של עורך דין כזה? עשינו לכם סדר במספרים הנהוגים בשוק, במאמר הבא.

 

בשביל מה צריך עורך דין מקרקעין?

עורך דין מקרקעין, כמו עורך דין יוני לוי, הוא עורך דין המתמחה בחוקי המקרקעין השונים. נכסי מקרקעין, כמו דירות, בתים או קרקעות, אלו נכסים שאי אפשר להזיז אותם מהמקום בו הם נמצאים. המדינה קבעה וקובעת חוקים שונים בכל הקשור לנכסים הללו, כך שעורך דין מקרקעין הוא בעל הבקיאות המרבית בחוקים הללו.

כאשר מבצעים עסקת מקרקעין כלשהי, יש לעבוד תחת אותם חוקים. עורך דין מקרקעין יכול לסייע למיוצג שלו, בין אם מדובר על רוכש הדירה ובין אם מדובר על מוכר הדירה. עורך דין מקרקעין יעמוד על הזכויות של הלקוח שלו ויבצע פעולות מסוימות שיכולות להטיב עם לקוחו, או שהחוק קובע שעליו לבצע.

 

מה המחיר הנהוג?

לרוב, בעסקת מקרקעין נתונה, עורך הדין יבצע מספר פעולות מסוימות. למשל, אם מדובר על רכישת דירה, עורך הדין של הרוכש ידאג לרישום הערה בטאבו, בכל עסקה של קניית דירה כלשהי.

עבור הפעולות השונות שמבצע עורך הדין, נהוג לשלם לרוב שכר טרחה של 0.5% לבין 1.5% מערך העסקה. כלומר, אדם שרכש דירה במחיר של 1,200,000 שקלים, ישלם לעורך הדין שלו בממוצע כ-12,000 שקלים על עבודתו, המהווים אחוז אחד מערך העסקה. הדבר משתנה כמובן במורכבות הפעולות שביצע עורך הדין.

 

עסקאות שונות

מה קורה כאשר העסקה בה סייע עורך הדין היא בעלת ערך נמוך? במקרים כאלו, נהוג לשלם כמה אלפי שקלים בודדים לעורך הדין. לרוב, עורך הדין יבקש סכום של בין 4,000 שקלים ל-6,000 שקלים עבור עבודתו בעסקה כזאת, מכיוון שחישוב האחוזים עבור עסקה כזו עשוי להיות לא משתלם עבורו.

 

כך תבחרו עורך דין בצורה נכונה

התשלום לעורך דין מקרקעין נראה קטן מאוד ביחס לערך העסקה. בנוסף, התועלת שיכולים לקבל מעורך הדין בעת עסקת מקרקעין היא הרבה יותר גדולה מהסכומים הכספיים המדוברים. על מנת שתוכלו לקבל תועלת שתענה על המחיר אותו משלמים לעורך הדין, מוטב שתבחרו את עורך הדין שייצג אתכם בקפידה.

ראשית, כדאי לכם לבחור עורך דין בעל ניסיון. עורך דין מנוסה יידע להשתמש גם בידע אותו הוא מכיר, אך גם בסיטואציות המשפטיות השונות אותן הוא חווה בעבר עם לקוחות אחרים, על מנת לעמוד על האינטרסים שלכם בצורה הטובה ביותר. בנוסף, אל תתביישו להגיע אל פגישת ייעוץ ולהתרשם בעצמכם מעורך הדין.

עורך דין מקרקעין

 

 

מאמרים נוספים

לבטל חוזה מכירת דירה
עורך דין מקרקעין
4 דרכים לבטל חוזה מכירת דירה

אחד השלבים הסופיים בתהליך מכירת הדירה הוא חתימה על חוזה מכירת הדירה, באופן המסכם ומגדיר היטב את תנאי המכירה והעברת התשלומים. כיבוד חוזים הוא עיקרון

קרא עוד »