חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

תאונות דרכים – למה זה קורה בתדירות כה גבוהה

תוכן עניינים

לצערנו, מספר תאונות הדרכים שמתרחשות בישראל עולה מידי שנה. יש שורה ארוכה של מצבים שחוזרים על עצמם ומובילים לקיומן של תאונות מצערות אלה. יצאנו לבדוק מקרוב מהם הגורמים האלה, כדי להעלות את המודעות אליהם, בתקווה שנהגים יכירו בהם וישנו את ההתנהלות שלהם. הישארו כאן ותגלו מהם הסיכונים שמובילים לנתונים הקשים.

 

סיבה ראשונה – הסחות דעת שנובעות מהנייד

לפעמים אנחנו מתגעגעים לימים שהיו, לפני שהיה לנו את המכשיר הנייד שצמוד לכיס בכל רגע. באותו זמן העיניים שלנו היו עסוקות בלהסתכל סביב, על העוברים ושבים ולא היו תקועות בתוך מסך. מסתבר שהגעגוע הזה יכול היה לשנות את מספר תאונות הדרכים שהתקיימו בשנים האחרונות.

שכן, הסחות הדעת שנובעות מהצלצול של המכשיר הנייד (בעקבות קבלת הודעות, התראות ושיחות) גורמות לנו להסית את העיניים מהכביש ולגלות בן רגע שהרכב סוטה ממסלולו.

טלפון נייד

סיבה שנייה – חוסר סבלנות של נהגים

סביר להניח שקיבלתם לפחות פעם אחת במהלך חייכם קללה עסיסית שנמסרה מצד נהג שנסע מאחוריכם. אם כך, כדאי שתדעו שתופעה זו גורמת לתאונות דרכים רבות. חוסר הסבלנות של נהגים שעשוי לבוא לידי ביטוי לא פעם באי שמירה על מרחק בין הרכבים, עשויה להוביל לתאונה חזיתית או אחורית שניתן היה למנוע בקלות.

רגע לפני שנמשיך לסיבה הבאה, נבקש מכם לפנות אל bechar עורכי דין לתאונות דרכים במידה והייתם מעורבים בתאונה מסוג זה או אחרת. שכן, עורך דין יוכל לסייע לכם לקבל את הפיצויים שמגיעים לכם.

 

סיבה שלישית – אי ציות לתמרורים ורמזורים

רגע לפני שהתיישבנו לכתוב את המדריך, קראנו על מחקר תאונות דרכים שציין שאי ציות לחוקי התנועה (לרבות לתמרורים ורמזורים) זו סיבה שגורמת לנהגים לשלם מחיר יקר. חשוב לציין שתרחיש שכזה אינו פוגע רק בנהג שלא ציית לכללים, אלא גם בהולכי רגל ונהגים אחרים שנמצאים בקרבת מקום.

ניתן להפחית את תופעה זו בקלות תוך יישום של חוקי הדרך מצד הנהגים וקשב תמידי לתמרורים שנמצאים בסביבתם במהלך הנסיעה.

 

סיבה רביעית – נהיגה בשכרות או לאחר צריכת סמים

יש לא מעט פרסומות ברדיו, טלוויזיה ובאינטרנט שמבקשות מנהגים שלא לעלות על הרכב לאחר שהם צרכו סמים או שתו משקה אלכוהולי. זה הרי ידוע שמדובר בשילוב מסוכן. שכן, מי ששותים או מעשנים, עשויים שלא לציית לחוקי התנועה, משום שהם נמצאים במצב תודעה אחר. לצערנו, שמענו על לא מעט מבוגרים וילדים שקיפחו את חייהם, בעקבות נהגים שעלו על ההגה לאחר מנת סם או משקה אלכוהולי.

 

לסיום

תאונות דרכים מתרחשות מידי יום, בגלל שנהגים בוחרים להתנהג באופן שאינו ראוי על הכביש. יש מי שנכנסים לרכב לאחר שהם שתו משקה אלכוהולי שמערפל את ראייתם ומחשבתם. אחרים בוחרים שלא להקשיב לתמרורים והרמזורים, כך שהם פוגעים במי שנמצא בקרבת מקום. ברגע שנהגים יתנהלו אחרת, הם יוכלו להביא לשינוי המיוחל על הכביש.

תאונות דרכים

מאמרים נוספים

טיפול משפחתי
כללי
החשיבות של טיפול משפחתי

המשפחה היא אבן היסוד של חיינו, מספקת מערכת תמיכה, אהבה והזנה. עם זאת, אין זה נדיר שמשפחות מתמודדות עם אתגרים וקונפליקטים שעלולים להלחיץ ​​מערכות יחסים

קרא עוד »
עובד בחו"ל
כללי
המדריך המלא לעבודה בחו"ל

עבודה בחו"ל יכולה להיות חוויה מרגשת ומשנה חיים. היא מציעה הזדמנות לטבול את עצמך בתרבות חדשה, לצבור ניסיון עבודה בינלאומי יקר ערך ולהרחיב את האופקים

קרא עוד »