חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

4 דברים שחובה להתייעץ עליהם עם עו"ד מקרקעין

תוכן עניינים

עסקאות של קנייה או מכירת דירה, אלו עסקאות די גדולות וחשובות בחייכם, לכן לפני שתחתמו על חוזה, תסגרו עסקה, תרוצו מהר, מומלץ לפנות לעורך המתמחה בתחום המקרקעין. ייעוץ כזה, יעניק לכם את הסיוע בכל מה שקשור לזכויות שלכם, הרישום, המיסים וכל שלב בתהליך. אז כינה כמה מהדברים החשובים שתצטרכו להתייעץ עליהם עם עורך דין מקרקעין למען עסקה שתעבור בצורה הטובה ביותר לכל הצדדים.

 

בדיקת זהות בעל הנכס

כאשר אתם בתהליך של רכישת דירה או השכרת דירה, עורך דין בתחום המקרקעים יוכל לברר עבורכם את הזהות של בעל הנכס, ומה הם הזכויות שלו בנוגע לנכס. הכוונה היא, לוודא הוא רשום בטאבו, ושלא מדובר בהונאה מאף סוג, והכל מנוהל בצורה סדירה. בנוסף עורך הדין יבדוק אם שולמו דמי חכירה לטובת אדם אחר, או אם יש צד שלישי כמו בנקים או בעלי חובות, חובות לעירייה וכדומה, כדי שתוכלו להיות בטוחים למה אתם נכנסים.

 

הוצאות נלוות

תוכלו למצוא בקלות עורך דין מקרקעין נתניה ובכל מקום, כל עוד מדובר בעורך דין מומחה עם ניסיון, הוא יוכל לעזור לכם לעבור על כל הדברים החשובים לפני החתימה על חוזה. אחד הדברים החשובים שהוא יוכל לעזור לכם בו, זה מעבר על הוצאות נלוות לעסקה, כמו לדוגמא מס רכישה, המקרים מסוימים הוא אף יוכל להמליץ לכם איך להפחית את המס בצורה משמעותית באופן חוקי, ולבדוק אם יש לכם זכאות להטבות, הקלות או פטור.

 

מיסים נוספים

במצב שאתם מוכרים נכס, עורך דין מקרקעין יוכל לברר לכם לגבי מיסים מסוימים שעלולים להיות בהקשר לעסקה או לנכס שלכם. כמו לדוגמא מס השבחה, שזהו תשלום לעירייה בגין אישור תוכנית של הוועדה המקומית, אשר מביאה לעלייה בשווי של הנכס שלכם. בנוסף, מס שבח, אשר מוטל על רווח ההון במכירת נכס, עורך הדין צריך ליידע את הלקוח לגבי פטורים ממס שבח הניתנים על פי החוק והבירורים שהוא יוכל לעשות עבורכם.

 

הכשרת הנכס

מומלץ לבעלי נכסים להכשיר את הנכס מבחינה משפטית לעסקה מהירה, עוד לפני שתוציאו את הנכס לשוק המכירות. אם לדוגמא קרוב נפטר והנכס אמור לעבור אליכם על פהי החוק, אך עדיין לא נעשה צו ירושה, אל תציעו את הנכס למכירה. בעזרת עורך דין מקרקעין תוכלו לדאוג לעבור על כל ההליכים המשפטיים שתצטרכו לסדר מבעוד מועד, לפני מכירת הנכס, כמו לדוגמא בדיקה לגבי הערות בטאבו של צו הריסה, אשר ייקח זמן עד שתוכלו לבטלו.

 

לסיכום

יש הרבה דברים הנלווים לעסקאות מכירה, שכירה וקניית נכסים, המון עניינים בירוקרטיים, משפטיים, שלבד לא ניתן לעבור על הכל ולדעת מה עיקרי וחשוב בהכרח. לכן, יש חשיבות גדולה בשימוש בשירותיו של עורך דין המתמחה בתחום מקרקעין, אשר יוכל להנחות אתכם בכל החלקים השונים בתהליך, לייעץ לכם איך להתנהל בצורה המיטבית ולברר עבורכם פרטים רבים חשובים שיסייעו לכם להשלים את העסקה הזאת בצורה הטובה ביותר.

עורך דין מקרקעין

מאמרים נוספים

דיני נזיקין
עריכת דין
כמה עולה עורך דין תביעת נזיקין?

עורך דין נזיקין הוא עורך דין המתמחה בייצוג תובעים או נתבעים בתביעות הנובעות מנזקים שנגרמו עקב רשלנות או התרשלות. עלויות עורך דין בתביעות נזיקין משתנות

קרא עוד »